Máte strach z velké investice do tepelného čerpadla a o její návratnost?

Výběr ideálního tepelného čerpadla pro Váš dům je velká zodpovědnost, kterou je třeba pečlivě promyslet od samého počátku. Pokud uděláte chybu, nemusí se Vám investice vrátit. Pouze správným výběrem tepelného čerpadla dosáhnete rychlé návratnosti Vaší investice a maximální úspory za energii při vytápění Vašeho domu. Díky tomu ušetříte až několik tisíc ročně. Co všechno může ovlivnit, výběr tepelného čerpadla? Přečtěte si všechny důležité informace.

Tepelné čerpadlo vzduch voda Climate-Hub SAMSUNG – vnitřní jednotka

Například záleží na tom, jestli se Váš dům nachází v horských oblastech nebo v nížině a také na tom, jestli je zateplený nebo ne. Od toho se odvíjí samotný typ tepelného čerpadla.

Určitě budete potřebovat tepelné čerpadlo o vyšším výkonu například do dvougeneračního domu a méně výkonné zase do klasického rodinného domu, bungalovu nebo do Vaší chaty. Menší výkon samozřejmě ušetří Vaše peníze.

Taky záleží na počtu osob v domě. Při vyšším počtu osob se předpokládá i vyšší spotřeba teplé vody. Takže pokud chcete tepelným čerpadlem ohřívat i vodu v bojleru, budete potřebovat výkonnější a k tomu uzpůsobené tepelné čerpadlo. Podle čeho se tedy orientovat, abyste neudělali při výběru chybu?

Tepelné čerpadlo vzduch voda DAIKIN s integrovaným zásobníkem teplé vody

Protože záleží na spoustě důležitých faktorů a detailů, tak Vám doporučujeme jednoduše vyplnit nezávazný poptávkový formulář. Do jednoho pracovního dne se Vám ozve náš odborník na tepelná čerpadla Lukáš. Pomůže Vám vybrat ideální řešení pro Váš dům tak, abyste se nemuseli obávat, že uděláte chybu. Jak to bude probíhat?

Tip pro Vás

Věděli jste, že můžete na tepelné čerpadlo získat dotace v maximální výši až 200.000 Kč? Podívejte se, jak dotace získat.