31. 8. 2021

Podlahové topení

Oproti radiátorům snížíte náklady za vytápění na minimum a ušetříte tak značné finanční prostředky

Kdo by nechtěl mít v domě nebo bytě příjemně teplo od podlahy? Přesně tento komfort vám poskytne pouze správně instalované podlahové topení vodovodní i elektrické, které vám navíc značně ušetří za energie spojené s vytápěním. A to ať už máte tepelné čerpadlo, plynový kotel, elektrický kotel nebo kotel na tuhá paliva. Přečtěte si, jak je to možné a všechny nejdůležitější informace, které byste o podlahovém vytápění měli vědět.

Proč je podlahové vytápění ideálním řešením?

 1. Podlahové vytápění rovnoměrně distribuuje teplo po celé ploše podlahy v každé místnosti. Oproti tomu radiátory sálají teplo pouze z jednoho místa.
 2. Protože podlahové topení sálá teplo po celé ploše místnosti, nepotřebuje oběhová voda v potrubí ohřívat na tak vysokou teplotu jako v běžném radiátoru. Díky tomu ušetříte tisíce korun ročně za energie, ať už používáte jako zdroj tepla vytápění cokoli.
 3. Díky všem těmto vlastnostem vytápí efektivněji a úsporněji než běžné radiátory nebo elektrické přímotopy.
 4. Podlahové topení je dokonalou volbou pro nízkoteplotní zdroj, jakým je například tepelné čerpadlo
Instalace tepelného čerpadla včetně podlahového vytápění

7 důvodů proč zvolit instalaci podlahového vytápění od ELTOZ?

 1. Zajistíme vám tu nejlepší možnou cenu za instalaci podlahového vytápění včetně materiálu
 2. Vyberete si vlastní termín, kdy chcete podlahové topení nainstalovat, třeba i o víkendu. S námi nemusíte čekat dlouhé týdny.
 3. Podlahové vytápění Vám nainstalujeme během 2–3 dnů od A až po Z
 4. Včetně podlahového vytápění vám můžeme také nainstalovat tepelné čerpadlo vzduch voda.
 5. Topný systém vám upravíme tak, aby byl nejoptimálnější pro vaši stavbu, aby se všechny vaše místnosti vytápěly rovnoměrně a nedocházelo ke špatné cirkulaci vody.
 6. Zajistíme Vám výhodné financování přímo na míru, které nezatíží Váš rozpočet.
 7. U ELTOZ stavby získáte exkluzivní záruku na podlahové vytápění až 5 let.

Jaké typy podlah jsou pro podlahové vytápění nejlepší?

Pokud přemýšlíte o podlahovém vytápění, určitě vás napadla i otázka, pod jaký druh podlahy se hodí, aby fungovalo co nejlépe. Doporučujeme vám zejména dlažbu. Jedná se totiž o materiál, který dokonale vede a akumuluje teplo. Takže vám tím ještě sníží spotřebu za vytápění. Navíc se dlažba snadno udržuje a je velmi odolná. Dalšími vhodnými materiály jsou také laminátové nebo vinylové povrchy. Naopak nedoporučujeme aplikovat podlahové vytápění například pod dřevěné podlahy.

Jak správně probíhá instalace podlahového topení?

 1. Základem je vrstva izolace, abyste zbytečně netopili do země, ale aby naopak teplo stoupalo vzhůru do bytu. Většinou se jedná o jednu až dvě vrstvy polystyrénu o tloušťce až 20 cm. Ideální sílu izolace pro vás vypočítáme na míru.
 2. Polystyrén pokryjeme separační podložkou, která slouží hlavně k tomu, aby následující vrstva speciálního betonu neprotekla skrz.
 3. Na takto připravený povrch nainstalujeme potrubí včetně uchycení a všech potřebných rozvaděčů.
 4. Jakmile je vše zapojeno a odzkoušeno, že nikde neprosakuje voda, tak se potrubí zalije do anhydridu. To je beton s unikátní vodivostí tepla, kterého není potřeba tak silná vrstva jako u běžného betonu. Navíc se lépe vylije do požadované roviny.

Co byste před instalací měli vědět?

 1. Podlahovým vytápěním dosáhnete stálé teploty v domě či bytě, příjemného tepla od podlahy a nízké spotřeby energie.
 2. Voda v potrubí by v běžném objektu neměla přesáhnout 29 °C, v koupelně 33 °C. To vám pohlídá buď váš zdroj tepla (kotel) nebo speciální směšovací ventil.
 3. Oproti radiátorům vytopí podlahové topení prostor cca do jednoho dne. Ovšem vytopenou teplotu dokáže udržovat lépe a stabilněji než radiátory.
 4. Výhodou je, že podlahové vytápění výborně akumuluje teplo v podlaze. Díky tomu po vypnutí ještě dva až tři dny dokáže udržovat příjemné teplo.

Na co si dát při instalaci pozor?

Podlahové vytápění je tvořeno rozdělovačem ohřáté vody a potrubím. Jedna smyčka potrubí by neměla být delší než 65 metrů. A to z toho důvodu, že během tak dlouhé vzdálenosti se teplá voda nemusí dostat do všech koutů vašeho domu či bytu. Proto ve větších stavbách obvykle instalujeme dva rozvaděče, které tomuto problému spolehlivě předejdou. Díky tomu teplo v podlahovém vytápění dosáhne i do toho nejvzdálenějšího místa v domě.

Jaký zdroj tepla k podlahovému vytápění doporučujeme?

Podlahové vytápění se nejlépe hodí k nízkoteplotním zdrojům, jakým je například tepelné čerpadlo vzduch voda. Protože se specializujeme nejen na podlahová vytápění, ale také na kompletní topné systémy pro domácnosti na míru, dokážeme vám nainstalovat i tepelné čerpadlo, které vám za vytápění a ohřev vody ušetří ještě mnohem více.

Tepelné čerpadlo vzduch voda DAIKIN s integrovaným zásobníkem teplé vody

Nedozvěděli jste se vše, co jste potřebovali?

Neváhejte nás kontaktovat pomocí nezávazného poptávkového formuláře. Napište nám, co potřebujete vědět, nebo že byste měli zájem o kalkulaci Vašeho projektu a nejpozději do jednoho pracovního dne se Vám ozve náš specialista na podlahové vytápění Lukáš.