Proč zvolit pro vytápění tepelné čerpadlo?

Každý, kdo si postaví nebo vlastní rodinný dům, je postaven před otázku, jak vytápět. Doba, kdy jediným prostředkem vytápění byla kamna, je dávno minulostí. Dnes máme mnoho možností. Jedním z nich je ekologické a úsporné vytápění tepelným čerpadlem. Jde o velmi účinný zdroj tepla, který produkuje teplo pomocí přečerpávání energie z venkovního prostředí do domu a poskytuje uživateli tepelný komfort a pohodlí při bydlení. Tato technologie přinesla za posledních několik let řadu inovací, které výrazným způsobem vylepšily vlastnosti tepelných čerpadel.

 

 

Proč zvolit tepelné čerpadlo jako tepelný zdroj vytápění vašeho domu?

Tepelné čerpadlo zajistí pohodlné a levné vytápění vašeho domova a může se kromě toho postarat také o ohřev užitkové vody. V některých případech může uživatel dostat dotaci na pořízení tepelného čerpadla. Vaše peněženka neutrpí ani při pohledu na fakturu za elektřinu, protože tepelné čerpadlo využívá nízkou sazbu po dobu 20 hodin denně.

V porovnání s tepelnými zdroji na tuhá paliva si tepelné čerpadlo vede velice dobře především proto, že jeho obsluha je velmi komfortní a nenáročná. Provoz tepelného čerpadla je zcela automatický. Odpadá potřeba skladovat a doplňovat palivo, vynášet popel a uklízet všudypřítomný rozvířený prach. K tepelnému čerpadlu nepotřebujete komín.

Plynová topidla se neobejdou bez stabilní dodávky plynu. Je tedy nutné zřídit přípojku či zásobník na LPG. Tyto starost s tepelným čerpadlem odpadají, stejně jako nemalé náklady, které jsou s používáním plynu na vytápění spojeny. Podobně jako u topení tuhými palivy i zde platí, že bez komínu to nejde.

V dnešní době si stále více investorů nechává do domu montovat elektrické topení. Je ale nutné vědět, že tepelné zdroje na elektřinu nemohou být dle zákona hlavním zdrojem tepla v domě. Nevýhodou elektrického topení pomocí topných kabelů v podlaze či přímotopů je problematický servis či jejich úplná výměna za nové.

 

Tepelné čerpadlo – venkovní jednotka

 

Závěrem

Jak vyplynulo z předchozího textu, je přinejmenším vhodné začít o tepelném čerpadle jako zdroji pro vytápění vašeho domu uvažovat jako o dobré alternativě. Máte-li zájem o více infomací, kontaktujte nás.