18. 7. 2017

Projektová dokumentace a stavební povolení

Naše firma poskytuje služby pro stavebníky rodinných domů. Poskytujeme veškerý servis od investičního záměru až po kolaudaci stavby. Pomůžeme vám v otázkách výstavby rodinných domů a objektů souvisejících s bydlením.

 

Rozhodli jste se, že si postavíte rodinný dům a nevíte jak na to?

Každý, kdo má v plánu pořídit si vlastní bydlení je postaven před otázku jak začít. Proto máme pro vás pár rad, které vám ulehčí první kroky v rozhodování.

 1. Rada první – Shodněte se na tom, kde chcete bydlet.

  Už jste se rozhodli, že si pořídíte vlastní bydlení. Ale co teď? První a základní otázka, kterou musíte vyřešit je, kde chci bydlet. Lepší otázkou je, jaký jsem nebo jaká je naše rodina. Než koupíte pozemek či starší dům domluvte se, že chcete bydlet zrovna v tom místě, které jste si vybrali.

  Pamatujte, že nestavíte pouze dům -  vytváříte svůj domov.

 2. Rada druhá – Zjistěte si o kupovaném pozemku či nemovitosti veškeré dostupné informace

  Je mnoho realitních kanceláří, které nabízí nepřeberné množství pozemků a domů ke koupi. Ale buďte opatrní! Ne každý pozemek je vhodný pro výstavbu domu. A proto pátrejte. Navštivte místní stavební úřad, nahlédněte do územního plánu, mluvte se sousedy. Koupi si řádně zvažte, vyvarujete se tak následných nepříjemností.

 3. Rada třetí – Vyberte projektanta a nechte si vyřídit potřebná povolení

  Než oslovíte projektanta, ujasněte si, jaký a jak velký dům si chcete pořídit. Co vše musí mít a bez čeho se neobejdete. Pro první setkání s projektantem mějte ujasněnou vaši představu o bydlení.  Při jednání s projektantem řešte kromě technických záležitostí i finanční náklady stavby.

  Jelikož výstavba domu je velká psychická zátěž pro všechny rodinné příslušníky, nechte si vyřídit stavební povolení projektantem. Ušetříte mnoho psychických sil pro samotnou výstavbu.

 4. Rada čtvrtá – Ujasněte si své finanční možnosti a zvolte způsob výstavby

  Stavební povolení máte v ruce a jak dál? Máte dvě možnosti, jak postavit dům – svépomocí nebo dodavatelsky. Každá varianta má své výhody, ale i úskalí. Záleží na vašich finančních možnostech a schopnostech.

A co pro vás umíme zajistit?

 • pomoc při vytváření investičního záměru
 • zpracování architektonické studie
 • projektovou dokumentaci pro stavební povolení
 • vyřízení územního rozhodnutí a stavebního povolení
 • vytvoření prováděcí projektové dokumentace
 • autorský dozor při výstavbě

 

Chcete se dozvědět jak pokračovat se stavbou dál?

Prohlédněte si naše realizované projekty