Jak získat výhodné financování na tepelné čerpadlo nebo klimatizaci?

Shánět výhodné financování na tepelné čerpadlo nebo klimatizaci může být velmi komplikované. Hlavně pokud nevíte, jak na to. Obzvláště v dnešním světě přeplněném nejrůznějšími bankovními i nebankovními službami, kdy člověk absolutně ztrácí přehled, podle čeho se orientovat. Jaké způsoby financování tepelného čerpadla a klimatizace jsou nejvýhodnější? Existují dvě základní možnosti.

Tepelné čerpadlo DAIKIN

Věci, které jsou spojené s nemovitostí, což je tepelné čerpadlo i klimatizace, je možné financovat dvojím způsobem. Buď účelovým úvěrem, kdy stačí bance doložit fakturu či úhradu za tepelné čerpadlo nebo klimatizaci včetně práce. Díky tomuto způsobu financování si můžete navíc odečíst úroky od daně z příjmů.

Nebo můžete nákup i práci financovat spotřebitelským úvěrem, kde bance nedokládáte vůbec nic. Navíc banku nezajímá, na co peníze použijete. Bohužel si zaplacenými úroky nemůžete snížit daňový základ.

Co je dobré vědět o účelovém úvěru?

Účelový úvěr je časově náročnější na vyřízení, může se podle částky řešit buď bez zajištění nebo se zástavou nemovitosti (ručení domem nebo bytem, který klient vlastní). Rozdíl je v úrokových sazbách. Například u úvěru zajištěného nemovitostí jsou úrokové sazby nižší. Nyní se pohybují okolo 2,20 % ročně. U nezajištěných účelových úvěrů jsou sazby vyšší a pohybují se zhruba pod hranicí 5 % ročně. Splatnost úvěru může být od 1 do 20 let.

Jak funguje neúčelový úvěr?

U neúčelových úvěrů se úrokové sazby pohybují od 3,8 % ročně, ale to jsou často pouze reklamy. Ve skutečnosti záleží na tom, jaké máte bankovní registry, kde jsou vidět všechny Vaše bankovní závazky a jestli je řádně splácíte. Tady jsou například znevýhodnění mladí lidé, kteří ještě neměli nikdy žádný úvěr a banka neví, jak klient splácí, a tedy je pro ni rizikový. Takže mladí lidé často úvěr dostanou, ale úrokové sazby jsou mnohem vyšší. Splatnost spotřebitelského úvěru může být max 10 let, ale v případě, že klient má hypotéku, se splatnost zkracuje na 8 let.

Ať už se rozhodnete pro jednu či druhou variantu, banka bude chtít doložit Vaše příjmy. Pokud jste OSVČ, musíte doložit daňové přiznání za poslední rok. Pokud jste zaměstnancem, musíte doložit potvrzení zaměstnavatele o Vašich příjmech. Příjmy se nemusí dokládat v určitých případech u vlastní banky, kde máte účet a máte takzvané předschválení nějaké částky na základě obratu, který máte na účtu.

Příklad nezajištěného účelového úvěru

Potřebujete půjčit: 150.000 Kč
Splátka: 1.600 Kč
Splatnost úvěru: 10 let
Roční úroková sazba: 4,85 %
Fixace: 3 roky
Poplatek za nezajištěný úvěr ve výši 1 % z cílové částky: 1.500 Kč
S tímto úvěrem můžete každý rok vložit mimořádnou splátku ve výši 25 % z celkové dlužné částky zdarma.

Potřebujete zajistit výhodné financování tepelného čerpadla či klimatizace? Nebo chcete poradit od profesionálů? Neváhejte se obrátit na odborníky a vyplňte nezávazný poptávkový formulář.

Příklad neúčelového úvěru

Potřebujete půjčit: 150.000 Kč
Splátka: 1.964 Kč
Splatnost úvěru: 8 let
Roční úroková sazba: 5,90 %
Úroková sazba je stejná po celou dobu splácení úvěru. Poplatek, za vyřízení úvěru a mimořádnou splátku, se řídí sazebníkem banky. Tady je vhodné obrátit se na odborníka a nechat si srovnat nabídky úrokových sazeb jednotlivých bank.

Chtěli byste vědět, které řešení je pro Vás vhodnější nebo potřebujete zajistit výhodné financování tepelného čerpadla či klimatizace Vám přímo na míru? Neváhejte se obrátit na odborníky a vyplňte nezávazný poptávkový formulář.