Věděli jste, že klimatizací můžete nejen chladit, ale také vytápět?

Znáte ten pocit, když je Vám doma chladno, ale na topení to ještě není? Například v sychravých dnech, kdy je k večeru zima, ale zapínat kvůli tomu topení se prostě nevyplatí. I v tomto případě Vám klimatizace může pomoci. Jak?

Klimatizace_do_bytu_ELtoz_stavby

Neslouží totiž pouze k ochlazování vzduchu v parných letních dnech. Klidně si s ní můžete i přitápět, když je Vám doma chladno. Nemusíte kvůli tomu rovnou roztápět celou topnou soustavu, zapínat kotel anebo rozdělávat oheň v krbu. Ušetříte si tak práci s topením i peníze za energie nebo tuhá paliva. Jednoduše si pomocí dálkového ovladače z pohodlí Vašeho gauče zapnete klimatizaci, aby Vám lehce přitopila na příjemnou teplotu, kterou si sami nastavíte. Jakmile Vámi požadované teploty dosáhne, tak ji bude jen udržovat. Takže Vám bude příjemně i v chladných dnech.

Jak dokáže klimatizace vytápět?

Klimatizace je v podstatě tepelným čerpadlem vzduch vzduch. To znamená, že když chladí, venkovní jednotka získává chlad ze vzduchu a předává jej vnitřní jednotkou do vzduchu v místnosti. Pokud má klimatizace vytápět, začne venkovní jednotka naopak získávat teplo ze vzduchu a předává jej vnitřní jednotkou do místnosti. Díky tomu Vám klimatizace pomůže vytvářet příjemné klima v horkých i chladných dnech.

Jaké klimatizace dokážou vytápět?

Vytápět můžete jakoukoli klimatizací značky SAMSUNG, DAIKIN i BAXI, které doporučujeme. Pokud potřebujete poradit s výběrem správné klimatizace do Vašeho domu, bytu nebo kanceláře, vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Nejpozději do jednoho pracovního dne se Vám ozve náš odborník na klimatizace Lukáš, který Vám poradí a pomůže s výběrem ideální klimatizace.

Tip pro Vás

Uvažujete o klimatizaci do Vašeho domu, bytu či kanceláře? Podívejte se, co všechno byste měli o klimatizacích vědět, jaké mají výhody a proč vybírat klimatizaci s ELTOZ.