Jak probíhá správná instalace tepelného čerpadla? Čtěte krok za krokem

Správná instalace tepelného čerpadla je mimořádně důležitá hned z několika důvodů. Do značné míry může ovlivnit životnost tepelného čerpadla, správné fungování, efektivitu vytápění a v neposlední řadě návratnost Vaší investice v podobě úspory za energie. Proto Vám doporučujeme spolupracovat s profesionály. Přečtěte si, jak probíhá správná instalace tepelného čerpadla s ELTOZ stavby s.r.o.

Tepelné čerpadlo vzduch voda DAIKIN s integrovaným zásobníkem teplé vody

S čím začneme?

Jako první krok postavíme základ pro venkovní jednotku tepelného čerpadla. Jedná se o vsakovací jámu s betonovými patkami, na kterých bude čerpadlo stát. Pár dní necháme beton vyzrát a ztvrdnout. V případě, že nelze použít betonové patky, nainstalujeme tepelné čerpadlo na kovové úchyty připevněné ke zdi nebo k danému podloží na místě. Následně vyřešíme odvod kondenzátu za pomocí odpadního potrubí nebo vsakovací jímkou.

Všechny práce s minimálním nepořádkem

V další fázi připevníme venkovní i vnitřní jednotku na domluvené místo. K tomu je nutné vyvrtat spojovací průrazy skrz stěnu mezi venkovní a vnitřní jednotkou. To provádíme speciální technologií jádrového vrtání. Díky této jedinečné technologii vyvrtáme naprosto přesné otvory, aniž by Vám na zdi opadala omítka nebo oprýskala barva. Takže se nebudete muset trápit s nevzhlednými průrazy a nepořádkem. Jednotky tepelného čerpadla vzájemně propojíme předizolovaným potrubím s chladivem, které pak předává teplo do radiátorů, podlahového topení nebo do boileru. Potrubí připevníme za pomocí lišt, úchytek na zeď nebo je schováme přímo do zdi. To záleží na Vaší potřebě.

Tepelné čerpadlo vzduch–voda DAIKIN ELTOZ stavby Opava

K tepelnému čerpadlu zajistíme vhodné elektrické napájení technologie a komunikační vedení mezi oběma jednotkami. Když bude vše připraveno na spuštění, postaráme se o naprogramování tepelného čerpadla, aby Vám správně fungovalo. Jakmile bude vše hotovo, seznámíme Vás se všemi funkcemi, podrobně Vás zaškolíme a předáme veškeré informace k užívání pro bezproblémový provoz tepelného čerpadla.

Neváhejte se nás na cokoli zeptat

Potřebujete poradit, nebo pomoci vybrat ideální tepelné čerpadlo pro Váš dům? Neváhejte se na nás obrátit. Stačí pouze vyplnit nezávazný poptávkový formulář, ve kterém se nás zeptejte na cokoli, co potřebujete vědět. Nejpozději do jednoho pracovního dne se Vám ozve náš odborník na tepelná čerpadla Lukáš a zodpoví veškeré Vaše dotazy nebo Vám pomůže vybrat správné tepelné čerpadlo.